Marskalkens stav av Tapio Wirkkala

Klubbat för:

2 300 EUR

Utropspris

3 000 EUR

TAPIO WIRKKALA, GLASSKULPTUR, modell 3590 "Marskalkens stav", signerad Tapio Wirkkala, Iittala -56, i halvform formad kristall, ångblåsningsmetod, slipad, höjd 31 cm, bredd 6,1 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

695839

2019-11-03