Marskalkens stav av Tapio Wirkkala
Klubbat för:
2 300 EUR
Utropspris
3 000 EUR
TAPIO WIRKKALA, GLASSKULPTUR, modell 3590 "Marskalkens stav", signerad Tapio Wirkkala, Iittala -56, i halvform formad kristall, ångblåsningsmetod, slipad, höjd 31 cm, bredd 6,1 cm
Proveniens: samling Jaakko Lindberg
695839
2019-11-03