Matservis Arthur Percy
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ARTHUR PERCY, matservis, 44 dlr, Gefle, 1900-talets första hälft, flintgods, bestående av 12 djupa tallrikar, 11 mattallrikar, 12 assietter, 12 förrättstallrikar, kanna, såsskål, 2+2+2+1 uppläggningsfat
Krackeleringar, nagg förkommer, missfärgningar
695841
2019-10-30