Jardinjär Christofle

Jardinjär Christofle
Jardinjär Christofle
Jardinjär Christofle
Jardinjär Christofle
Jardinjär Christofle
Jardinjär Christofle
Jardinjär Christofle
Jardinjär Christofle
Jardinjär Christofle
Jardinjär Christofle
Jardinjär Christofle
Jardinjär Christofle

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

CHRISTOFLE, jardinjär, sekelskifte 1900, Frankrike, försilvrad 3-benad benställning med genombruten dekor, glasinsatser i opaque glasmassa, skålens diameter ca 34, höjd ca 70 cm

Försilvring med slitage, överdel med 2 bristningar/brott, glasskål med flertal mindre kantnagg/skador, sannolikt senare glasinsatser

695933

2019-10-30