Jardinjär Christofle
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHRISTOFLE, jardinjär, sekelskifte 1900, Frankrike, försilvrad 3-benad benställning med genombruten dekor, glasinsatser i opaque glasmassa, skålens diameter ca 34, höjd ca 70 cm
Försilvring med slitage, överdel med 2 bristningar/brott, glasskål med flertal mindre kantnagg/skador, sannolikt senare glasinsatser
695933
2019-10-30