Josef Frank 1-par stolar, modell 970
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOSEF FRANK, 1-par stolar, modell 970, Firma Svenskt Tenn, stomme i mahogny, sitsar klädda i svart skinn, pärlspik, formgiven under 1920-talet, i produktion av Svenskt Tenn 1938, sitthöjd ca 44 cm
Smärre bruksslitage, smärre repor på trädelarna, smärre repor på lädret, smärre kantstötning, skrapmärken bakom ena stolsryggen
695937
2019-10-31