Meissen figurin
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MEISSEN, figurin, sent 1900-tal, i form av bagare med bakverk, sent 1900-tal, märkt med korsade klingor i underglasyrblått, i godset med modellnummer 6022 och 133, porslin, bemålat porslin, höjd ca 13 cm
Föremålet tillhör en temaauktion med Meissenföremål från 1700-1900-talet
695952
2019-10-31