Schackspel snidade träfigurer

Schackspel snidade träfigurer
Schackspel snidade träfigurer
Schackspel snidade träfigurer
Schackspel snidade träfigurer
Schackspel snidade träfigurer
Schackspel snidade träfigurer
Schackspel snidade träfigurer
Schackspel snidade träfigurer

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SCHACKSPEL, bräde i valnöt och alm, 32 snidade och bemålade pjäser i trä, figurer från skånsk historia, ej signerad, största H ca 12,5 cm, ca 59x59 cm

Skador, små avslag på pjäser förekommer

696028

2019-11-05