Tillbaka till katalog
Carl Auböck bordslampa
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Beskrivning
CARL AUBÖCK (Österrike 1900-1957): bordslampa, 1950-tal, stomme i mässing, skärm i lackerad metall, knapp i bakelit, höjd ca 39 cm
Ingår i tema-auktion "Modern Belysning"
Konditionsrapport
Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
Auktionsnummer:
696058
Datum:
2019-10-31