Tillbaka till katalog

Carl Auböck bordslampa

Carl Auböck bordslampa
Carl Auböck bordslampa
Carl Auböck bordslampa
Carl Auböck bordslampa
Carl Auböck bordslampa
Carl Auböck bordslampa
Carl Auböck bordslampa
Carl Auböck bordslampa
Carl Auböck bordslampa
Carl Auböck bordslampa

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

Beskrivning

CARL AUBÖCK (Österrike 1900-1957): bordslampa, 1950-tal, stomme i mässing, skärm i lackerad metall, knapp i bakelit, höjd ca 39 cm

Ingår i tema-auktion "Modern Belysning"

Konditionsrapport

Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Auktionsnummer:

696058

Datum:

2019-10-31