Esse Poggats kisa
Klubbat för:
23 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ESSAIAS POGGATS (Gällivare f. 1937), Kisa, furu, beslag av horn, gravyr i form av fläta, signerad EP, höjd ca 23, 60x36 cm
Beslagen limmade i fogarna, locket svårt stänga helt, litet nagg
696063
2019-11-01