(2) Tumlare silver Hans Jacob Vogt
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
1 000 SEK
(2) HANS JACOB VOGT (mästare Kristianstad 1795-1823), tumlare, silver, graverad bård, invändigt förgylld, höjd 3 cm, TUMLARE, oidentifierad mästare, medföljer
Voght: Förgyllning med slitage, bucklor och repor
Oidentifierad med lagad underdel och bucklor samt slitage
696103
2019-10-30