(2) Tumlare silver Hans Jacob Vogt

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 000 SEK

(2) HANS JACOB VOGT (mästare Kristianstad 1795-1823), tumlare, silver, graverad bård, invändigt förgylld, höjd 3 cm, TUMLARE, oidentifierad mästare, medföljer

Voght: Förgyllning med slitage, bucklor och repor
Oidentifierad med lagad underdel och bucklor samt slitage

696103

2019-10-30