Soffa och stolar Louis XVI-stil

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SOFFA och STOLAR, 1 par, Louis XVI-stil, 1900-talets första hälft, förgyllda och bronserade, skuren dekor, blå klädsel, enligt uppgift inköpta 1966 i Ankara med proveniens Kung Faruk, sitthöjd ca 39 cm

Slitage, färgbortfall, sprickor, lagningar

696116

2019-10-31