Hedvig Tegnér
Klubbat för:
9 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HEDVIG TEGNÉR (tillskriven, 1866-1961): Modellstudie, olja på duk, ca 80x49 cm,
PROVENIENS:
Enligt uppgift skänkt som gåva från konstnärens familj till ett konstlotteri efter Hedvig Tegnérs död.
Ingår i tema-auktionen Kvinnliga konstnärer
Ytrepor
696133
2019-11-25