Hedvig Tegnér

Hedvig Tegnér
Hedvig Tegnér
Hedvig Tegnér
Hedvig Tegnér
Hedvig Tegnér
Hedvig Tegnér

Klubbat för:

9 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

HEDVIG TEGNÉR (tillskriven, 1866-1961): Modellstudie, olja på duk, ca 80x49 cm,

PROVENIENS:
Enligt uppgift skänkt som gåva från konstnärens familj till ett konstlotteri efter Hedvig Tegnérs död.

Ingår i tema-auktionen Kvinnliga konstnärer

Ytrepor

696133

2019-11-25