Ljuskronor 2 st

Ljuskronor 2 st
Ljuskronor 2 st
Ljuskronor 2 st
Ljuskronor 2 st
Ljuskronor 2 st
Ljuskronor 2 st

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LJUSKRONOR, 2 st snarlika, gustaviansk stil, stomme i metall och mässing, behängda med olikslipade ljusprismor, för 6 ljus, elektrifierad, omkring 1900-talets mitt - andra hälft, höjd ca 55, Ø 55 cm

Slitage, renoverad, ej funktionstestad

696155

2019-10-30