Chanukkalampa silver Berlin 1800-tal

Såld för:

31 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

CHANUKKALAMPA, silver, Berlin 1800-talets andra hälft, rektangulär på fyra fötter, bakstycket med driven och ciselerad dekor av blommor och rocailler, längd 11,3 cm, höjd 13,5 cm, vikt 230 g

smärre skador och lagningar slitage

696159

2019-11-16