Ernestine servis
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ERNESTINE, servidelar, 36 dlr, 1900-talets andra hälft, Salerno, Italien, flintgods, bestående av: 8 tekoppar med fat, 7 djupa, tekanna, sockerskål, skål med lock, 8 mattallrikar, 9 förrättstallrikar, uppläggningsfat
Smärre nagg
696207
2019-10-30