Ernestine servis

Ernestine servis
Ernestine servis
Ernestine servis
Ernestine servis
Ernestine servis
Ernestine servis
Ernestine servis
Ernestine servis
Ernestine servis
Ernestine servis
Ernestine servis
Ernestine servis

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ERNESTINE, servidelar, 36 dlr, 1900-talets andra hälft, Salerno, Italien, flintgods, bestående av: 8 tekoppar med fat, 7 djupa, tekanna, sockerskål, skål med lock, 8 mattallrikar, 9 förrättstallrikar, uppläggningsfat

Smärre nagg

696207

2019-10-30