Spegellampett
Closed
2019-10-31
696229
| Sold for | 6 600 SEK |
| Estimate | 5 000 SEK |
SPEGELLAMPETT, 1700-tal, gustaviansk, förgyllt och bronserat trä, dekor av rosett och bårder, ljusarmar i mässing för 2 ljus, ca 74x55,5 cm
Lagningar, senare förgyllning