Skålar delvis Ferdinand Liebermann

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKÅLAR MED FIGURINER, 2 st, porslin, Rosenthal, delvis Ferdinand Liebermann, 1900-talets första kvartal, signerade Ferd. Liebermann respektive K Himmelstoss, dekor av apa respektive fågel, längd ca 18- 21 cm.

Mindre bruksslitage, fågel med lagningar.

696281

2019-11-08