Bordsur omkring 1800/1900 -tal

Klubbat för:

3 200 SEK

2 000 SEK

BORDSUR, omkring sekelskiftet 1800/1900-tal, empire stil, förgylld brons, attribut i form av vilande gudinnan Justitius, uppburen på sockel av alabaster, höjd 33, längd 51 cm.

Saknar pendel och lucka för urverk.

696333

2019-10-30