Bordsur omkring 1800/1900 -tal
Klubbat för:
3 200 SEK
2 000 SEK
BORDSUR, omkring sekelskiftet 1800/1900-tal, empire stil, förgylld brons, attribut i form av vilande gudinnan Justitius, uppburen på sockel av alabaster, höjd 33, längd 51 cm.
Saknar pendel och lucka för urverk.
696333
2019-10-30