Fredrik Wilhelm Scholander akvareller
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FREDRIK WILHELM SCHOLANDER (1818-1881) (2) motiv med italiensk kvinna i folkdräkt samt pelare med korintiskt kapitäl, båda signerade F W Scholander samt daterad Roma 1844 och 1845, akvareller, ca 21,5x10 cm
Ingår i temaauktionen Samlarhem
Mindre fläckar
696450
2019-11-26