Fredrik Wilhelm Scholander akvareller

Klubbat för:

1 500 SEK

2 500 SEK

FREDRIK WILHELM SCHOLANDER (1818-1881) (2) motiv med italiensk kvinna i folkdräkt samt pelare med korintiskt kapitäl, båda signerade F W Scholander samt daterad Roma 1844 och 1845, akvareller, ca 21,5x10 cm

Ingår i temaauktionen Samlarhem

Mindre fläckar

696450

2019-11-26