JOHAN PETTER JOHANSSON, "Triplex" arbetslampa, 190
Klubbat för:
10 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
JOHAN PETTER JOHANSSON, "Triplex" arbetslampa, 1900-talets mitt, sax-format skaft i metall, blankkromad kupa, märkt "TRIPLEX -PENDEL PATENT MADE IN ENKÖPING SWEDEN", ställbar längd ca 50-160 cm
Slitage med färgfläckar och senare lödning, skärm med mindre bucklor
696471
2019-10-30