Bokhylla
Klubbat för:
7 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KUNGLIG BOKHYLLA, fristående, omkring 1900, fanerad med valnöt och rot, med Oscar II monogram, höjd ca 127, 110x40 cm
enligt uppgift inköpt på auktion på Haga slott,
Slitage, tidigare med hjul
696513
2019-10-30