Klubbat för:
17 500 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
TULWAR, indiskt, PULOUAR, indiskt/afghanistanskt, 18/1900-tal, förgyllda fästen, längd ca 58 resp. 89 cm
Zustandsbeschreibung
Renoverade och kompletterade, kortad klinga, hack
696596
2019-11-17
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner