Tulwar och pulouar

Tulwar och pulouar
Tulwar och pulouar
Tulwar och pulouar
Tulwar och pulouar
Tulwar och pulouar
Tulwar och pulouar
Tulwar och pulouar
Tulwar och pulouar

Klubbat för:

17 500 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

TULWAR, indiskt, PULOUAR, indiskt/afghanistanskt, 18/1900-tal, förgyllda fästen, längd ca 58 resp. 89 cm

Zustandsbeschreibung

Renoverade och kompletterade, kortad klinga, hack

696596

2019-11-17