Uppläggningsfat Double Peacock Famille rose
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i famille rose färger, s.k "Double Peacock", dekor av påfågelspar vid pion, brättet med blomsterslingor, diameter 40,5 cm.
Slitage, tillverkningsdefekter, sprickor samt mindre nagg.
696644
2019-10-31