Uppläggningsfat Double Peacock Famille rose

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i famille rose färger, s.k "Double Peacock", dekor av påfågelspar vid pion, brättet med blomsterslingor, diameter 40,5 cm.

Slitage, tillverkningsdefekter, sprickor samt mindre nagg.

696644

2019-10-31