Grafiska blad 11 st

Grafiska blad 11 st
Grafiska blad 11 st
Grafiska blad 11 st
Grafiska blad 11 st
Grafiska blad 11 st
Grafiska blad 11 st
Grafiska blad 11 st
Grafiska blad 11 st
Grafiska blad 11 st
Grafiska blad 11 st
Grafiska blad 11 st
Grafiska blad 11 st
Grafiska blad 11 st
Grafiska blad 11 st

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GRAFISKA BLAD, 11 st, Stig Åsberg, fåglar, etsning, signerad och daterad 1953, plåtstorlek 24,5 x 19,5 cm, Louis Bastin, barn, etsning, signerad och numrerad 5/150, plåtstorlek 29,5 x 22,5 cm, Niklas Göran, "Stående modell", etsning, signerad, daterad -48 samt numerrad 3/20, plåtstorlek ca 25 x 20,5 cm, Harald Sallberg, landskap, etsning, signerad, daterad 56 samt numrerad 46/110, plåtstorlek ca 32,5 x 41 cm, Einar Rosén, porträtt, litografi, signerad och daterad -55, protryck med dedikation, bladstorlek 57 x 39 cm, Börje Veslen, kompositoner, 6 st litografier/etsningar, signerade, bladstorlek 26 x

Enstaka veck, sedvanligt slitage, gulnade,

696647

2019-10-31