Stig Lindberg vas, Gustavsberg studio

Klubbat för:

1 100 SEK

1 500 SEK

STIG LINDBERG, vas, Gustavsberg studio 1940-tal, fajans, handmålad dekor av ovaler i rosa, signerad Gustavsberg studio HANDDREJAD GUSTAVSBERG, målarsignatur för Maja Snis (anställd vid Gustavsberg 1941, död 1950), höjd 31 cm

Svag krackelyr, smärre glasyrmistor, lagning

696671

2019-11-02