Skrivschatull

Skrivschatull
Skrivschatull
Skrivschatull
Skrivschatull
Skrivschatull
Skrivschatull
Skrivschatull
Skrivschatull
Skrivschatull
Skrivschatull
Skrivschatull
Skrivschatull
Skrivschatull
Skrivschatull
Skrivschatull
Skrivschatull

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKRIVSCHATULL, tidigt 1900-tal, fanerat med palisander, betsad benställning, mässingsbeslag, utfällbart med delad textilklädd skrivskiva och underliggande inredning, längd 50 cm, bredd 25 cm, höjd 75 cm.

Plackett med gravyr, slitage, mindre skador på skrivinredningen, mindre fanerskador, mindre lagningar.

696686

2019-10-31