Carl Falck herrfickur 1700-tal

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

4 500 SEK

CARL FALCK, fickur, silver Norrköping 1778, vitemaljerad urtavla, spindelgång, verkrn. 5, innerboett signerad PS (boettmakare Petter Strömqvist), diameter 61 mm

Går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen, skadad urtavla

696719

2019-10-31