Carl Falck herrfickur 1700-tal
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
4 500 SEK
CARL FALCK, fickur, silver Norrköping 1778, vitemaljerad urtavla, spindelgång, verkrn. 5, innerboett signerad PS (boettmakare Petter Strömqvist), diameter 61 mm
Går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen, skadad urtavla
696719
2019-10-31