Jacob Kock herrfickur i 18 k guld

Klubbat för:

16 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

JACOB KOCK (1737-1805), fickur, 18 k guld, Stockholm 1777, vitemaljerad urtavla, spindelgång, verknr. 418, innerboett märkt PS (boettmakare Petter Strömqvist), diameter 57,5 mm

Går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen, urtavla med skador och lagningar

696722

2019-10-31