Jacob Kock herrfickur 1700-tal
Klubbat för:
7 400 SEK
5 000 SEK
JACOB KOCK (1737-1805), fickur, silver, Stockholm 1772, vitemaljerad urtavla, spindelgång, verknr. 263, innerboett märkt PS (boettmakare Petter Strömqvist), diameter 58 mm
Går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen, tavla med slitage
696725
2019-10-31