Jacob Kock herrfickur 1700-tal

Klubbat för:

7 400 SEK

5 000 SEK

JACOB KOCK (1737-1805), fickur, silver, Stockholm 1772, vitemaljerad urtavla, spindelgång, verknr. 263, innerboett märkt PS (boettmakare Petter Strömqvist), diameter 58 mm

Går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen, tavla med slitage

696725

2019-10-31