Carl Falck herrfickur 1700-tal

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

CARL FALCK, fickur, silver Norrköping 1780, vitemaljerad urtavla, spindelgång, verkrn. 20, balansklove med Gustav III monogram, otydligt boettmakarstämpel, diameter 60 mm

Går inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen, senare utavla med skador

696728

2019-10-31