Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LOCKURNA, stengods, Kina, 1900-tal, ovoid form, oxblodsglasyr, höjd ca 32 cm
HISTORIK: Denna typ av gods höggs/slogs av från sin sockel, därav ytan (fotringen)
Locket med mindre nagg
696740
2019-11-03
Gör en kostnadsfri värdering här