Lockurna Kina Sang de boeuf

Lockurna Kina Sang de boeuf
Lockurna Kina Sang de boeuf
Lockurna Kina Sang de boeuf
Lockurna Kina Sang de boeuf
Lockurna Kina Sang de boeuf
Lockurna Kina Sang de boeuf
Lockurna Kina Sang de boeuf
Lockurna Kina Sang de boeuf
Lockurna Kina Sang de boeuf
Lockurna Kina Sang de boeuf

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LOCKURNA, stengods, Kina, 1900-tal, ovoid form, oxblodsglasyr, höjd ca 32 cm

HISTORIK: Denna typ av gods höggs/slogs av från sin sockel, därav ytan (fotringen)

Locket med mindre nagg

696740

2019-11-03