Hutchenreuther matservis
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HUTSCHENREUTHER, matservis, 68 dlr, porslin, modell "Olivia", benvitt med koboltblå samt förgylld kantbård,, bestående av 11 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 24 assieter, 11 kaffekoppar med fat, 5 upplägningsfat i olika storlek 1 skål, 1 runt upplägningsfat, 1 bonbonjär med lock, 1 såsskål med lock, 1 gräddkanna, 1 karott med lock, medföljer 1 kaffekopp utan fat
Enstaka nagg förekommer, såsskål med genomgående lagad spricka
696827
2019-11-01