Hutchenreuther matservis

Hutchenreuther matservis
Hutchenreuther matservis
Hutchenreuther matservis
Hutchenreuther matservis
Hutchenreuther matservis
Hutchenreuther matservis
Hutchenreuther matservis
Hutchenreuther matservis
Hutchenreuther matservis
Hutchenreuther matservis
Hutchenreuther matservis
Hutchenreuther matservis
Hutchenreuther matservis
Hutchenreuther matservis
Hutchenreuther matservis
Hutchenreuther matservis

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

HUTSCHENREUTHER, matservis, 68 dlr, porslin, modell "Olivia", benvitt med koboltblå samt förgylld kantbård,, bestående av 11 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 24 assieter, 11 kaffekoppar med fat, 5 upplägningsfat i olika storlek 1 skål, 1 runt upplägningsfat, 1 bonbonjär med lock, 1 såsskål med lock, 1 gräddkanna, 1 karott med lock, medföljer 1 kaffekopp utan fat

Enstaka nagg förekommer, såsskål med genomgående lagad spricka

696827

2019-11-01