Fotogenlampa

Fotogenlampa
Fotogenlampa
Fotogenlampa
Fotogenlampa
Fotogenlampa
Fotogenlampa
Fotogenlampa
Fotogenlampa

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FOTOGENLAMPA, tidigt 1900-tal, brännare märkt "Kosmos Brenner", stomme i kalcit, patinerad metall, mässing samt brännhus i blåfärgat glas och brännrör i vinrött glas, höjd ca ink brännrör ca 70 cm

Bruksslitage

696878

2019-11-01