Stockholms Auktionsverk X Layered ljuslykta

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

HANS AGNE JAKOBSSON, ljuslykta, Markaryd, 1960-tal, stomme i mässing, med lila glaskuppor, höjd ca 23 cm

Smärre slitage, oxidering, mikronnagg på ena kupan, märken från stearin på ljuslyktans fot

696925

2019-11-02