2 färglinoleumsnitt Maja Fjaestad

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 500 SEK

MAJA FJAESTAD (1873-1961), färglinoleumsnitt (2 st) "Alhänge" och "Cosmea" (Cosméa Biénnis = Rosenskära), signerade, träsnitt, ca 22x16 och 30x38 cm

Gulnade, ej examinerade ur ram, inga synliga skador

697009

2019-11-07