Ljusstake barock mässing

Ljusstake barock mässing
Ljusstake barock mässing
Ljusstake barock mässing
Ljusstake barock mässing
Ljusstake barock mässing
Ljusstake barock mässing
Ljusstake barock mässing
Ljusstake barock mässing

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LJUSSTAKE, mässing, 1700-talets början, barock, svarvat skaft, cylinderformad ljuspipa, på kvadratisk fotplatta, botten märkt med pilgrimsmussla, höjd ca 13 cm

Ljuspipan borrad, fotplattan med lagning

697074

2019-11-06