Ljusstake barock mässing
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKE, mässing, 1700-talets början, barock, svarvat skaft, cylinderformad ljuspipa, på kvadratisk fotplatta, botten märkt med pilgrimsmussla, höjd ca 13 cm
Ljuspipan borrad, fotplattan med lagning
697074
2019-11-06