Rosenholm silverbestick

Rosenholm silverbestick
Rosenholm silverbestick
Rosenholm silverbestick
Rosenholm silverbestick
Rosenholm silverbestick
Rosenholm silverbestick
Rosenholm silverbestick
Rosenholm silverbestick
Rosenholm silverbestick
Rosenholm silverbestick

Klubbat för:

7 600 SEK

Utropspris

3 500 SEK

JACOB ÄNGMAN, "Rosenholm", bestick, 81+2., silver, GAB, Stockholm 1900-talets andra hälft, 14 bordsskedar (18), 14 bordsknivar (19,5), 13 bordsgafflar (17,5), 13 dessertskedar (15), 14 förrättsknivar (16,5), 14 efterrättsgafflar (14,5), 2 udda skedar olika storlekar och modeller medföljer, totalvikt exkl. knivar med rostfritt stål ca 1739 g

Bruksstligae, oxidering, smärre repor

697084

2019-11-03