Bordslampa
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSLAMPA, tidigt 1900-tal, i form av kolonn med korintiskt kapitäl, brons, brännförgylld dekoration med olivkransar, höjd ca 65 cm
Proveniens: Familjen Seton af Ekolsund
Ingår i temaauktionen Samlarhem
Funktionen garanteras ej, bruks och åldersrelaterat slitage
697137
2019-11-26