Luntlåsgevär

Luntlåsgevär
Luntlåsgevär
Luntlåsgevär
Luntlåsgevär
Luntlåsgevär
Luntlåsgevär
Luntlåsgevär
Luntlåsgevär
Luntlåsgevär
Luntlåsgevär
Luntlåsgevär
Luntlåsgevär
Luntlåsgevär
Luntlåsgevär

Klubbat för:

6 200 SEK

Schätzwert

4 000 SEK

Beschreibung

LUNTLÅSGEVÄR, indiskt, 17/1800-tal, med trumma för fyra skott, längd ca 130 cm

Jämför likande objekt nr XXVIF.2 Royal Armouries, Storbritannien

Zustandsbeschreibung

Skador

697208

2019-11-17