Arne Jacobsen stolar Myran

Arne Jacobsen stolar Myran
Arne Jacobsen stolar Myran
Arne Jacobsen stolar Myran
Arne Jacobsen stolar Myran
Arne Jacobsen stolar Myran
Arne Jacobsen stolar Myran
Arne Jacobsen stolar Myran
Arne Jacobsen stolar Myran
Arne Jacobsen stolar Myran
Arne Jacobsen stolar Myran
Arne Jacobsen stolar Myran
Arne Jacobsen stolar Myran
Arne Jacobsen stolar Myran
Arne Jacobsen stolar Myran

Klubbat för:

550 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

ARNE JACOBSEN, "Myran", 4 stolar, Fritz Hansen, Danmark, omkring 1950-talet, formpressad trä, bemålat i svart, stämpelmärkta, sitthöjd ca 44 cm

Zustandsbeschreibung

Omfattande slitage med sprucken fanér samt sprickor, benen är ställvist lösa, senare bemålade i svart

697284

2019-11-03