Arne Jacobsen stolar Myran
Klubbat för:
550 SEK
Schätzwert
1 500 SEK
Beschreibung
ARNE JACOBSEN, "Myran", 4 stolar, Fritz Hansen, Danmark, omkring 1950-talet, formpressad trä, bemålat i svart, stämpelmärkta, sitthöjd ca 44 cm
Zustandsbeschreibung
Omfattande slitage med sprucken fanér samt sprickor, benen är ställvist lösa, senare bemålade i svart
697284
2019-11-03