Vas 1900-tal Kina

Vas 1900-tal Kina
Vas 1900-tal Kina
Vas 1900-tal Kina
Vas 1900-tal Kina
Vas 1900-tal Kina
Vas 1900-tal Kina
Vas 1900-tal Kina
Vas 1900-tal Kina

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VAS, porslin, Kina, 1900-tal, ovoid form, kangxikopia, dekor av lambrekängbård och stiliserade blommor i underglasyrblått, höjd ca 19 cm, trälock medföljer

Lock saknas, smärre slitage
Copy, not old

697345

2019-11-11