Vas 1900-tal Kina
Klubbat för:
7 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAS, porslin, Kina, 1900-tal, ovoid form, kangxikopia, dekor av lambrekängbård och stiliserade blommor i underglasyrblått, höjd ca 19 cm, trälock medföljer
Lock saknas, smärre slitage
Copy, not old
697345
2019-11-11