Kaffe Teservis silver
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
KAFFE / TESERVIS, 5+1 dlr, sterlingsilver, 1900-tal, godronnerat liv, svärtade hantag, bestående av: Kaffekanna, sockerskål, gräddkanna, mjölkanna, tekanna, sockertång silver, Ryssland, vikt 1420 g, höjd 7-24 cm
Slitage, sockertång med bucklor, kaffekana med löst lock
697358
2019-11-03