Antonin Jean Paul Carles (1851-1919)
Klubbat för:
17 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ANTONON JEAN PAUL CARLES (1851-1919), "La Jeunesse", förgylld brons, signerad Antonin.Carles, märkt med gjutarstämpel "Siot-Decauville Paris" samt M848, 28 cm
Proveniens: Enligt uppgift inköpt på Sotheby´s specialauktion "The Elton John Collection" år 1988
Några märken och smärre fläckar
697446
2019-11-09