Antonin Jean Paul Carles (1851-1919)

Klubbat för:

17 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

ANTONON JEAN PAUL CARLES (1851-1919), "La Jeunesse", förgylld brons, signerad Antonin.Carles, märkt med gjutarstämpel "Siot-Decauville Paris" samt M848, 28 cm

Proveniens: Enligt uppgift inköpt på Sotheby´s specialauktion "The Elton John Collection" år 1988

Några märken och smärre fläckar

697446

2019-11-09