Gallerskål med fat Kina 1900-tal
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GALLERSKÅL MED FAT, porslin, Kina, 1900-talets början, oval form, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, botten märkt "China", längd ca 25 cm
PROVENIENS: Generalkonsul Richard Bagge
Slitage
697456
2019-11-03